MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Próba samobójcza w Piotrkowie: 20-latek chciał skoczyć z dachu budynku w rejonie torowiska

Tyka
Próba samobójcza w Piotrkowie
Próba samobójcza w Piotrkowie arch. nm.pl/zdj. ilustracyjne
Policyjni wywiadowcy z piotrkowskiej komendy uratowali życie roztrzęsionego 20-latka, który usiłował popełnić samobójstwo. Młody mężczyzna wszedł na dach budynku w rejonie torowiska w Piotrkowie i chciał z niego skoczyć wielokrotnie powtarzając, że nie chce już żyć.

Próba samobójcza w Piotrkowie: 20-latek chciał skoczyć z dachu budynku w rejonie torowiska

Jak podaje Izabela Gajewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, do próby samobójczej doszło w czwartek, 9 czerwca, przed godziną 20. To wtedy dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że 20-latek chce targnąć się na własne życie i ma przebywać w budynku po dawnym przedsiębiorstwie przemysłowym przy torowisku.

- Policjanci wiedząc, że w takich chwilach liczy się każda minuta, z narażeniem własnego życia, pomimo licznych utrudnień w brakach stropu i odpowiednich zabezpieczeniach sprawdzali każdą kondygnacje, Aura pogodowa również nie była sprzyjająca, bo w trakcie poszukiwań była burza i padał ulewny deszcz. Pomimo tego już po chwili dotarli do 20-latka, który siedział na skraju dachu najwyższego budynku. Jeden z policjantów zaczął rozmawiać z 20-latkiem, który oświadczył, że chce popełnić samobójstwo skacząc z dachu. Mężczyzna był roztrzęsiony, nerwowo chodził po dachu, wielokrotnie powtarzając, że nie chce już żyć. Policjant zaczął rozmawiać z 20-latkiem jednocześnie nakłaniając go do tego aby zszedł z dachu. Po rozmowie, mężczyzna uspokoił się i zgodził się na zejście z dachu, w asekuracji strażaków, którzy przybyli na miejsce - relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska.

Po wyjściu z budynku, niedoszły samobójca został przekazany służbom medycznym.

Gdzie szukać pomocy w przypadku myśli samobójczych?

• 800 70 2222 – całodobowy telefon Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym, depresji i z myślami samobójczymi, prowadzony przez Fundację ITAKA.

• 116 111 – całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, oraz 800 100 100 – telefon dla Rodziców i Nauczycieli w Sprawie Bezpieczeństwa Dzieci, prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12.00–15.00).

• Strony internetowe, np.: www.pokonackryzys.pl czy www.liniawsparcia.pl. Można za ich pośrednictwem porozmawiać przez czat internetowy lub uzyskać odpowiedzi na pytania drogą e-mailową.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sulejow.naszemiasto.pl Nasze Miasto